Na základě kompetenčního modelu bude vytvořen plán potřebného vzdělávání v paliativní péči pro profesionály a dobrovolníky pracující s dětmi se závažným život limitujícím a ohrožujícím onemocněním a jejich rodinami.
Každý, kdo poskytuje paliativní péči (obecnou i specializovanou), má pro tuto oblast adekvátní vzdělání dle zaměření své profese. Je mu poskytována psychosociální podpora nezávislým kvalifikovaným odborníkem (např. ve formě supervizí, intervizí, mentoringu apod.).
Na základě koncepce péče o děti se závažnou život limitující a ohrožující diagnózou v ČR vznikne meziresortní strategie rozvoje tohoto segmentu. Strategie bude obsahovat plán realizace dílčích cílů a předpoklad alokovaných zdrojů (finančních a personálních).
Rodina, dítě, pečující profesionálové i dobrovolníci mohou v průběhu péče u poskytovatele zdravotních služeb požádat o etické konzilium. Jeho cílem bude řešit eticky a komunikačně nepřehledné situace v souvislosti s poskytováním zdravotních služeb konkrétnímu pacientovi (nejedná se o práci etických komisí).
Budou podpořeny aktivity, jejichž cílem bude zvýšení povědomí o dětské a perinatální paliativní péči mezi laickou i odbornou veřejností.
Institut Pallium, z. ú.
Senovážné náměstí 994/2, Nové Město
110 00 Praha 1
IČO 09143416
Koordinační skupina pro implementaci koncepce vznikla na základě iniciativy
Sekce dětské paliativní péče České společnosti paliativní medicíny: MUDr. Mahulena Exnerová
Sekce dětské paliativní medicíny České pediatrické společnosti ČLS: MUDr. Lucie Hrdličková
Koordinací procesu implementace koncepce pověřen Institut Pallium: Mgr. Jiří Krejčí
Pallium 2022 / All Rights Reserved